خدمات فروش و پس از فروش خودرو ام جی

نکات کلیدی در نگهداری از خودروهای ام جی

استفاده از هرخودرویی دارای فوت و فن های زیادی می باشد که درصورت رعایت نکردن این نکات احتمال دارد خسارات سنگینی به شما وارد شود.دراین مطلب با ما همراه باشید تا نکات کلیدی نگهداری از خودروهای ام جی را برای شما بیان کنیم…

اشتباهات رایج در نگهداری از خودروهای ام جی:

 • فشردن پدال ترمز هنگام عبور از دست انداز‌ها و سرعتگیر:

یکی از اشتباهات رایج در نگهداری همه ی خودرو ها فشردن پدال ترمز هنگام عبور از دست اندازها می باشد.این را باید گفت که شما با این کار فشار زیادی به سیستم فنربندی و سیستم ترمز خودرو وارد می کنید. برای عبور از دست انداز باید به گونه ای تنظیم سرعت کنید که تا پیش از رسیدن به دست انداز به کمترین حد سرعت برسید.

 • عدم تعویض سروقت روغن گیربکس:

واسکازین یا روغن گیربکس مانند سایر روغن‌های خودرو نیز باید هرچند وقت یکبارتعویض گردد. تعویض به موقع روغن یربکس موجب روان کارکردن گیربکس، سلامت گیربکس و… می‌شود.

 • تعویض به موقع فیلتر روغن:

فیلتر های روغن هم نقش مهمی در سلامت خودرو ایفا می کنند.همچنین عدم استفاده از فیلترهای روغن مرغوب موجب می شود تا عمل فیلترینگ در خودرو به صورت کامل انجام نشود و موجب آسیب‌های جدی به موتور اتومبیل می‌شود.

 • درجا گرم کردن ماشین به مدت طولانی:

این کار ضررهای زیادی به موتور خودرو وارد می کند.همچنین درجا کارکردن بیش از حد باعث گرم شدن بیش از حد منبع اگزوز می‌شود و این گرما به موتور منتقل می‌شد که به نوبه خود برای موتور ضرر دارد. در زمستان بهتر است نهایتا یک دقیقه ماشین درجا کارکند سپس چند کیلومتر اولیه تا گرم شدن ماشین در حد مطلوب را با سرعت پایین طی کرد.

 • پایین آوردن شیشه به جای روشن کردن کولر در اتوبان:

چندین وقت پیش آزمایشی در انگلستان انجام شد که طی این آزمایش ثابت شد اگر یک ماشین در اتوبان کولرش روی درجه یک فن روشن باشد مصرف سوختش از خودرویی که شیشه اش تا نصفه باز است کمتر است.

 • با سرعت پایین در لاین سرعت حرکت کردن و بالعکس:

همه ما می دانیم رانندگی با سرعت کم در لاین سرعت و رانندگی با سرعت بالا در لاین کندرو می تواند خطرات جبران ناپذیر زیادی را فراهم سازد.

 • ریختن آب لوله کشی داخل رادیاتور:

ریختن آب لوله کشی در رادیات ماشین می تواند ایجاد رسوبات در رادیاتور و وا‌تر پمپ و موتور می‌شود و ممکن است در نهایت موجب سوختن واشر سر سیلندر بشود. برای ریختن آب در رادیات بهتر است از آب مقطر یا جوشیده ی خنک استفاده کنید.

 • ریختن آب لوله کشی داخل منبع شیشه شور:

این کار نیز مانند مورد قبلی موجب به وجود آمدن رسوبات در منبع، شلنگ‌ها، نازل و پمپ آب می‌شود. برای تامین آب شیشه شور ماشین هم می‌توان از روش بالا استفاده کرد.

 • سنگین کردن بیش از حد خودرو:

پر کردن صندوق عقب با وسایلی که به آن احتیاجی نیست باعث بالا رفتن مصرف سوخت می‌شود حدالامکان باید خودرو خود را سبک کنیم.

 • نصب باربند:

باربند ها وسایل پرکاربردی می باشند که تنها باید زمانی از آن ها استفاده کنیم که واقعا به آن احتیاج مبرم داریم زیرا وجود باربند باعث بالا رفت مصرف سوخت حداقل به میزان ۱۰ درصد می‌شود و همچنین وزن بالا موجب فشار آمدن به خودروی ام جی می شود.

 • نشاندن کودک روی پای سرنشین جلوی در خودروهای ایربگ دار:

این عمل یک عمل بسیار خطرناک می باشد زیرا حتی و در یک تصادف کوچک اگر ایربگ خودرو باز شود قطع به یقین کودک خفه خواهد شد بهتر است کودکان را همیشه روی صندلی مخصوص در ردیف عقب بنشانید.

 • • دقت نکردن به سطح کیفی روغن موتور و تطبیق آن با سطح کیفی روغن توصیه شده توسط کارخانه:

با توجه به دفترچه راهنمای خودروی ام جی سعی کنید از روغن موتور استاندارد نوع خودرو استفاده نمایید تا خودرو در آینده دچار آسیب های جدی نگردد.

 • استفاده از نور بالا در مه:

در شرایط مه آلود استفاده از نور بالا دید را کمتر می‌کند در این شرایط نور خودرو باید روی نور پایین باشد و اگر خودرو مه شکن دارد باید آن را روشن کرد.

 • جلو کشیدن بیش از حد صندلی:

معمولا خانم ها در رانندگی احساس می‌کنند هرچه صندلی جلو‌تر باشد تسلط راننده بیشتر می‌شود و به اصطلاح دست فرمون خوب می‌شود. در جواب به این نوع تفکر باید گفت به هیچ عنوان این طور نیست صندلی باید طوری باشد که راننده کاملا راحت باشد جلوکشیدن بیش از حد صندلی باعث فشار آمدن به پاهای راننده میشود.

 • خاموش شدن خودرو به دلیل نداشتن سوخت:

این کار در بعضی اوقات باعث سوختن پمپ بنزین می‌شود و اصولا نباید گذاشت چراغ بنزین روشن شود زیرا رسوبات و ناخالصی‌های ته باک وارد مسیر سوخت می‌شود و باعث اختلال در کار پمپ بنزین؛ فیل‌تر بنزین و نهایتا انژکتور می‌شود

 • حتماً دفترچه راهنمای استفاده و نگهداری خودروی خود را مطالعه کنید:

چرا که هر خودرو دستورالعمل نگهداری و استفاده منحصر به فرد خود را دارد و با اطلاع از این موارد، شما تبدیل به مکانیک زبده اتومبیل خود خواهید شد.

 • فشار باد لاستیک ها را حداقل ماهی یک بار چک کنید:

میزان فشار باد توصیه شده توسط کمپانی، اکثراً در پشت درپوش درب باک بنزین و یا داخل درب صندوق عقب و یا روی ستون وسط (B) سمت راننده نوشته شده است. در صورت لرزش فرمان در سرعت های بالا، مشکل می تواند با بالانس کردن چرخ ها برطرف شود.

 • تسمه تایم خودرو را دائما چک کنید و در صورت نیاز آن را سریعا تعویض کنید:

به یاد داشته باشید که تعویض به موقع تسمه تایم می تواند از بروز خسارات زیاد و هزینه سنگین جلوگیری کند. معیوب بودن شمع و وایرها نیز در کارکرد موتور و افزایش میزان مصرف سوخت تاثیر زیادی دارد. پس تعویض آن ها نیز در موعد مقرر در نهایت به نفع مالک خودروست.

 • سالی یک بار حداقل قطعات پلاستیکی خودرو را بازدید کنید:

شلنگ های آب، سوخت رسانی و ترمز حتماً باید بازدید شوند. لاستیک های سرکمک و گردگیرهای کمک فنر ها و سرپلوس ها در صورت ترک داشتن و معیوب بودن باید تعویض گردند.

 • حتی در هوای سرد نیز هر ماه یک بار کولر خودرو را روشن کرده و اجازه دهید چند 5 دقیقه کار کند:

این کار مانع از ته نشین شدن گاز و مایع خنک کننده و رسوب کردن آن در داخل مجاری سیستم کولر خودرو می شود. حتی الامکان قبل از خاموش کردن اتومبیل بعد از طی کردن مسافت های طولانی، اجازه دهید تا فن خنک کننده رادیاتور خاموش شود و سپس خودرو را خاموش کنید.