خودرو های ام جی چه زمانی باید سرویس شوند؟

خودرو های ام جی چه زمانی باید سرویس شوند؟

داشتن یک خودروی MG یک تجربه ارزشمند است که ترکیبی از مقرون به صرفه بودن، زیبایی و کارایی را ارائه می دهد. با این حال، مانند هر وسیله نقلیه ای، تعمیر و نگهداری مناسب برای اطمینان از اینکه خودرو  MG شما بهترین عملکرد خود را دارد بسیار مهم است.

انجام به موقع سرویس های دوره ای بخش مهمی از تعمیر و نگهداری خودرو ام جی شما است. اگر به طور منظم خودروی خود را سرویس نکنید، نه تنها هزینه های طولانی مدت گرانی را برای تعمیر قطعات و لوازم جانبی متحمل خواهید شد، بلکه ممکن است در صورت عدم عملکرد صحیح خودرو در حین انجام کار، خود را در معرض خطر قرار دهید.

چرا باید خودرو خود را سرویس کنیم؟

سرویس خودرو بررسی سیستم های اصلی خودرو است که توسط مکانیک در گاراژ یا نمایندگی انجام می شود. معمولاً شامل تعویض یا تمیز کردن قطعاتی مانند فیلتر روغن و هوا است. اما سایر سیستم های خودرو نیز ممکن است در طول این فرآیند بررسی شوند. این به شما می گوید که قبل از اینکه در جاده مشکل ساز شوند، چه قطعاتی باید تعویض شوند یا نیاز به توجه دارند.

برخی از قسمت های خودروی شما، مانند روغن موتور یا روغن ترمز، باید به طور منظم تعویض شوند تا به درستی کار کنند. به عنوان مثال، روغن موتور با مواد پاک کننده ای ترکیب می شود که باعث می شود قسمت های داخلی خودرو به خوبی کار کنند. با این حال، همچنین باعث رسوب کربن می شود که می تواند بر احتراق داخلی موتور تأثیر منفی بگذارد. به طور مشابه، روغن ترمز نیز با گذشت زمان خراب می شود زیرا این توانایی را دارد که رطوبت موجود در جو را جذب کند.

انجام به موقع سرویس های دوره ای نه تنها به عملکرد روان خودروهای MG کمک می کند، بلکه چندین مزیت دیگر را نیز به همراه دارد:

  • سرویس منظم همچنین به بهبود بهره وری سوخت کمک می کند و خیالتان از این که خودروی شما در بهترین وضعیت ممکن قرار دارد و عمر طولانی تری دارد، راحت میشود.
  • سرویس منظم تضمین می کند که تمام اجزای ایمنی حیاتی خودرو مانند ترمزها، لاستیک ها و سیستم تعلیق در شرایط بهینه قرار دارند و خطر تصادف یا خرابی را کاهش می دهد.
  • با پرداختن به مشکلات احتمالی در مراحل اولیه، سرویس به جلوگیری از خرابی‌های غیرمنتظره و تعمیرات پر هزینه کمک می‌کند و خودرو را برای استفاده روزانه قابل اعتماد نگه می‌دارد.
  • یک خودرو MG به خوبی نگهداری شده با سابقه خدمات مستند، معمولاً ارزش فروش مجدد بالاتری نسبت به یک نادیده گرفته شده دارد. سرویس منظم به حفظ ارزش خودرو در طول زمان کمک می کند.

سرویس خودرو ام جی

خودرو های ام جی چه زمانی باید سرویس شوند

برای اینکه بدانید چه زمانی باید سرویس های دوره‌ ای خودرو را انجام دهید، ضروری است که کتابچه راهنمای خودرو را مطالعه کنید؛ این کتابچه حاوی دستورالعمل‌هایی برای نگهداری صحیح از خودرو و زمان و کیلومتر سرویس های دوره ای خودرو است.

سرویس مبتنی بر مسافت پیموده شده: MG، مانند اکثر تولیدکنندگان خودرو، سرویس را بر اساس فواصل مسافت پیموده شده توصیه می کند. اکثرا سرویس‌های دوره‌ای ام جی، بنابر قاعده مشخص شده از جانب SAIC Group، باید هر 10000 کیلومتر اجرای گردد.

سرویس مبتنی بر زمان: علاوه بر مسافت پیموده شده، زمان نیز نقش مهمی در فواصل سرویس دارد. حتی اگر یک وسیله نقلیه به فاصله مسافت پیموده شده برای سرویس نرسیده باشد، همچنان مهم است که به طور منظم بر اساس فواصل زمانی سرویس شود. این امر به ویژه در مورد مواردی مانند تعویض روغن، بازرسی ترمز، و بررسی مایعات، که بدون در نظر گرفتن مسافت پیموده شده ممکن است در طول زمان بدتر شوند، صدق میکند. معمولا پیشنهاد میشود خودروی MG خود را هر 6 ماه یکبار سرویس کنید. اما بازهم ضروری است که به دفترچه راهنمای خودرو مراجعه کنید یا با نمایندگی MG خود تماس بگیرید تا فواصل زمانی برای سرویس متناسب با مدل خودروی خود را مشخص کنید.

در حالی که رعایت فواصل خدمات توصیه شده بسیار مهم است، علائمی نیز وجود دارد که نشان می دهد MG شما قبل از سرویس برنامه ریزی شده بعدی نیاز به تعمیر دارد. این شامل:

علائمی که نشان می دهد MG شما به خدمات نیاز دارد:
در حالی که رعایت فواصل خدمات توصیه شده ضروری است، اما برای دارندگان MG نیز مهم است که به علائمی که ممکن است نشان دهنده نیاز به سرویس فوری باشد توجه کنند. برخی از شاخص های رایج عبارتند از:

در راه اندازی موتور مشکل دارید
اگر ماشین شما برای روشن شدن مشکل دارد، ممکن است علت آن خرابی باتری یا موتور باشد. اما بیشتر اوقات به این دلیل است که مشکلی با شمع‌ها یا فیلتر سوخت (هر دو بخش مهم موتور شما) یا حتی موردی ناچیز مثل کابل‌های شمع کثیف وجود دارد. رفع زودهنگام این موارد کمک می‌کند مطمئن شوید که به مشکلات جدی‌تری تبدیل نمی‌شوند.

چراغ های هشدار روشن است

اکثر خودروهای مدرن دارای چراغ های هشدار داشبورد هستند که به رانندگان در مورد هر گونه مشکل در وسیله نقلیه خود هشدار می دهند. اینها می تواند شامل مشکلات ترمز، موتور، روغن یا کیسه هوا باشد. چراغ اخطار زرد معمولاً به این معنی است که مشکلی وجود دارد اما مشکلی نیست که نیاز به اقدام فوری داشته باشد. از سوی دیگر، چراغ هشدار قرمز به این معنی است که باید خودروی خود را در اسرع وقت توسط مکانیک بررسی کنید.

خودرو بویی غیرعادی می دهد

اگر بوی سوختگی حس کردید یا دیدید که از زیر کاپوت دود خارج می‌شود، این می‌تواند به این معنی باشد که روغن روی قسمت‌های داغ نشت می‌کند و در صورت عدم مراقبت می‌تواند باعث آسیب جدی شود.

هنگام رانندگی در خودرو احساس لرزش می کنید

اگر در هنگام رانندگی لرزش زیادی در فرمان یا در سرتاسر خودرو احساس می‌کنید، این مورد نشان‌ میدهد لاستیک ها به درستی باد نشده‌اند و یا تعادل درستی ندارند. اگرچه کمک فنرهای فرسوده می‌توانند همین اثر را داشته باشند. رانندگی با لاستیک های کم باد می تواند باعث داغ شدن بیش از حد ماشین شود، بنابراین ضروری است که آنها را بررسی کنید.

 از خودرو صدای غیرعادی شنیده میشود

اگر صدای غیرعادی از وسیله نقلیه شما شنیده می شود، مانند ساییده شدن یا جیغ زدن، می تواند نشانه ای از مشکل باشد. میتواند مشکلی به سادگی لنت ترمز فرسوده باشد، و یا ممکن است نشان دهنده چیز جدی تری نیز باشد.

با این حال، زمان سرویس خودرو می تواند بسته به مدل خاص و شرایط رانندگی شما متفاوت باشد. به عنوان مثال، وسایل نقلیه ای که در شرایط گرد و غبار یا شرایط آب و هوایی شدید قرار دارند ممکن است به سرویس های مکرر نیاز داشته باشند.

سرویس دوره‌ای در نمایندگی ام جی

سرویس دوره‌ای در نمایندگی ام جی

برای دریافت سرویس‌های دوره‌ای ام جی در تمام روزهای هفته می‌توانید با مراجعه حضوری یا دریافت سرویس در محل از خدمات تخصصی مجموعه mgiraian بهره بگیرید.

همچنین، برای آگاهی از زمان درست در تعویض روغن موتور، روغن ترمز یا روغن گیربکس ام جی، تنها کافی است با ما تماس بگیرید تا متناسب با نوع و کارکرد خودرو به شما یک زمان تقریبی ارائه کنیم.

مزایای انجام سرویس دوره‌ای در نمایندگی MGiraian:

  • تکنسین های ما آموزش دیده و باتجربه هستند. آنها می‌توانند سرویس‌های دوره‌ای را با بالاترین کیفیت و با رعایت کامل شرایط گارانتی خودروی شما انجام دهند.
  • قطعات مصرفی مورد نیاز برای خوردوهای ام جی به صورت اورجینال عرضه می‌شوند و برای هر وسیله، ضمانت اصالت و خدمات پس از فروش به مشتری ارائه خواهد شد.
  • شما می‌دانید که در زمان‌های مشخص و با برنامه از پیش ‌تعیین‌شده باید اتومبیل خود را سرویس کنید. بنابراین، نگرانی بابت این‌که باید چه زمانی ماشین خود را سرویس کنید نخواهید داشت.
  • سوابق کتبی از تاریخ خدمات خودرو در نمایندگی ثبت می‌شود. این موضوع در آینده و زمانی‌که می‌خواهید ماشین خود را بفروشید، می‌تواند برای خریداران مهم باشد. زیرا نشان می‌دهد که بازدیدهای دوره ای خودرو انجام شده و ماشین سالم است.

خدمات در محل نمایندگی ام‌ جی نیز تمام مسائل مرتبط با خودرو اعم از بررسی مشکلات خودرو و رفع آن‌ها در محل، تعمیر یا تعویض باتری و شمع‌های ام جی، بررسی گارانتی قطعات موتور ام جی یا سایر قطعات تهیه شده توسط شرکت و بسیاری خدمات دیگر را شامل می‌شود.

     جهت انجام سرويس هاي دوره اي و امور تعميراتي كافي است با شماره 02144190410 تماس بگیرید.